استاندار یزد: آموزش و آگاه سازی جامعه در کاهش آسیب های اجتماعی موثر استسید محمد میرمحمدی عصر روز پنجشنبه در کارگروه سلامت و امنیت غذایی یزد افزود: از راه های مهم جلوگیری از شیوع اعتیاد در جامعه و بیماری‌ هایی چون ایدز و هپاتیت ارائه آموزش های پیشگیری باید مورد عنایت قرار گیرد.
وی ادامه داد: طرح گسترده درمان در استان باید با شناسایی افراد دلسوز و نیز معتادان و افراد مبتلا به ایدز با همکاری دستگاه های مختلف اجرا و از افتادن دیگران در وادی شوم اعتیاد جلوگیری شود.
استاندار یزد تصربح کرد: انجام طرح‌هایی همانند توزیع سرنگ سالم در بین معتادان تزریقی متادون در مراکز ترک اعتیاد ، راه‌اندازی گروه ‌های تخصصی سیار در ارتباط با شناسایی و پاک‌سازی عوامل آلوده باید جدی گرفته شود.
میرمحمدی به وجود 144 مرکز درمانی در یزد اشاره کرد و گفت: این استان توانایی گسترده‌ای در راستای مقابله با اعتیاد و درمان آن دارد و باید همواره موضوع مقابله با این معضل مورد توجه قرار گیرد.
استاندار یزد یادآور شد: یزد همیشه پذیرای طرح‌ها و نظرات سازنده ملی و استانی بوده و قطعا همچنان آماده هرگونه همکاری برای برخی طرح های مورد نیاز هستیم و مشکلی وجود ندارد.
میرمحمدی گفت: به دلسوزان و مردم اطمینان داده می شود در صورت ارائه طرح‌های مناسب و سازنده اجازه نخواهیم داد با مشکلات مالی مواجه شوند و با تمام توان پشتیبان آنها خواهیم بود.
دومین کارگروه سلامت و امنیت غذایی یزد با موضوع حوزه آسیب های اجتماعی شامل ایدز ، اعتیاد و بیماریهای غیر واگیر باحضور مسئولان استان یزد برگزار شد.
7536/2047*خبرنگار:کاظم سبحان زاده**انتشار- عباسقلی اشکورجیریانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *