انزلی شهر باران غوطه ور در آببه گزارش ایرنا، گرچه کل شهر انزلی اکنون دچار آب گرفتگی است اما مشکل در برخی مناطق نظیر نیمه شعبان، پیل علی باغ، امامزاده صالح ، پشت پمپ بنزین غازیان و محلات حاشیه شهر وخیم تر است.
آب گرفتگی معابر ، تردد را نه تنها برای افراد پیاده بلکه برای سواره ها مشکل ساخت . بالا آمدن آب در بازار کاسپین کسبه را دچار خسارت و بازار را تعطیل کرد . همچنین زمین فوتبال ورزشگاه تختی انزلی نیز دچار آب گرفتگی است.
انزلی با وجود رکورددار بودن در میزان بارندگی هنوز از شبکه جمع اوری ابهای سطحی و فاضلاب برخوردار نیست .
افزایش ساخت و سازها ، بالا بودن آب های سطحی و عدم تکمیل کانال فاضلاب موجب اشباع فاضلاب و سرریز آن به معابر می شود .
شعبان جعفری از اعضای شورای اسلامی شهر انزلی شامگاه چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت : در 72 ساعت اخیر بیش از 500 میلی متر باران در انزلی باریده و اکنون با یک شبه بحران روبرو هستیم .
وی اظهار داشت : حجم و فشار آب به اندازه ای است که شبکه های جمع آوری آبهای سطحی شهر جوابگو نیستند.
وی اذعان کرد : مجاری آبهای سطحی باید تابستان لایروبی می شدند که متاسفانه در این زمینه غفلت شد.
جعفری افزود : زیرساختهای بخش جمع آوری فاضلاب و آبهای سطحی انزلی مناسب نیست و برای تکمیل شبکه نیاز به حدود 15 میلیارد تومان اعتبار داریم .
وی با اشاره به این که بحرانی ترین مناطق ، محلاتی همچون پیل علی باغ است گفت: شهرسازی روی اصول انجام نشده بدون این که به فکرهدایت فاضلاب و آبهای سطحی باشیم ساخت وساز انجام داده ایم .
وی اظهار کرد : ستاد بحران در انزلی تشکیل شده و نیروهای شهرداری ، اداره آب و فاضلاب و فرمانداری برای رفع مشکل بسیج شده اند و هم اکنون در تلاش برای رفع مشکل هستند .
مردم انزلی با به اشتراک گذاشتن عکس و فیلم در گروه ها و کانالهای تلگرام از آب گرفتگی نقاط مختلف شهر خبر داده و خواستار رسیدگی مسئولان به مشکل شده اند.
شهر انزلی با یکهزار و 200 میلی متر باران سالیانه رکورددار بارندگی در کشور است.
6030انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *