چند خبرکوتاه از استان یزد(24)معاون امور استان های صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران گفت:رمز موفقیت ایران اسلامی ، تبعیت جوانان مومن و انقلابی از ولی فقیه است و آنها با اطاعت از اوامر مقام معظم رهبری حماسه های ماندگاری خلق کردند.
به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد ، علی دارابی در دیدار با خانواده شهید حسن دانش افزود: آرامش و استقلال کشور مرهون فداکاری و ایثار بی نظیر شهدا و صبر و استقامت خانواده های بزرگوار آنان است.
همچنین مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران استان یزد نیز در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره این نخبه قرآنی استان گفت: شهادت حجاج بیت الله الحرام در سال 1394 پیام مظلومیت شان را به جهان مخابره کرد که در حریم امن الهی با چه وضعیتی به شهادت رسیدند.
احمد ابراهیمی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا ، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه را باعث واکسینه شدن جامعه اسلامی از توطئه های پلید استکبار جهانی علیه جوانان دانست.
وی اظهار کرد: مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در نظر دارند تا فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نهادینه شود و همه باید دست به دست هم دهیم تا این فرهنگ در جامعه بسط و گسترش یابد.
شهید حسن دانش از قاریان بین‌المللی قرآن از استان یزد است که در سال 1394 در منا به شهادت رسید.
استان یزد سه هزار و 850 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
**

40 نفر از پدربزرگ ها و مادر بزرگ های کودکان مهد کودک شهید جعفری اردکان در طرح سلامت مورد معاینه قرار گرفتند.
به مناسبت هفته سالمند اداره بهزیستی شهرستان اردکان روز پنجشنبه با مشارکت شبکه بهداشت و درمان اقدام به بر پایی اکیپ سلامت در محل مهد کودک شهید جعفری کرد.
تست فشار خون و قند خون و توزیع پمفلت تغذیه دوران سالمندی از خدماتی بود که در این طرح ارائه شد.
در این مراسم کارشناس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان آموزش هایی نیز در خصوص شیوه زندگی سالم در دوران سالمندی ارائه کرد.
ماهرخ هاشمی اظهار کرد: دوره سالمندی همچون دوران کودکی یا جوانی، یکی از مراحل زندگی است با این تفاوت که دوران کودکی و جوانی، سرشار از انرژی و تلاش، ولی دوران سالمندی، همراه با تحلیل قوا و کاهش میزان فعالیت های فیزیکی است.
وی افزود : آنچه در این دوره از اهمیت به سزایی برخوردار است، سبک زندگی سالمندان است که هر چه سالم تر باشد، سلامت جامعه را بیشتر تضمین می کنند.
وی نخستین قدم برای داشتن دوره سالمندی سالم، باور این واقعیت است که سالمندی به هیچ وجه به معنای ناتوانی نیست و گفت: تنها با پذیرش این واقعیت درست و کنار گذاشتن باورهای نادرست است که اقدامات بعدی برای بهبود وضعیت سالمندان تاثیر گذار خواهد بود.
وی اظهار کرد: باور این شعار زیبای سازمان ملل که استفاده از دانسته ها و تجربه های سالمندان برای نسل های آینده و کنونی بسیار می تواند راه گشا باشد ،خیلی از مشکلات جامعه را می شود به راحتی حل کرد.
مرکز شهرستان 98نفری اردکان در 60 کیلومتری شمال شهر یزد واقع است.

7536*7544*2047*خبرنگاران کاظم سبحان زاده* مژگان دشتی*انتشار – عباسقلی اشکورجیریانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *