اهدای خون حدود 34 هزار هموطن در تاسوعا و عاشورابه گزارش روز جمعه ایرنا از وبدا ، بشیر حاجی بیگی اظهارکرد: بیشترین میزان اهدای خون در روزهای یاد شده به ترتیب به استان های آذربایجان شرقی و غربی، فارس، خوزستان، تهران، خراسان رضوی، اصفهان، گیلان و اردبیل مربوط بود.
وی با بیان اینکه سه هزار و 151 نفر نیز در طرح نوبت دهی اینترنتی اهدای خون ثبت نام کرده اند، افزود: بیشترین میزان مشارکت مردم در طرح نوبت دهی اینترنتی اهدای خون مربوط به استان های اردبیل، اصفهان، البرز و کرمانشاه بوده است.
مدیرکل روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران گفت: بانوان استانه ای خراسان شمالی، ایلام، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان بیشترین مشارکت را در اهدای خون در ایام عزاداری سالار شهیدان(تاسوعا و عاشورای حسینی) داشتند.
به گفته حاجی بیگی بیشترین میزان مشارکت اهدا کنندگان مستمر خون در استان های سمنان، تهران، البرز و چهار محل و بختیاری گزارش شده است .
سخنگوی سازمان انتقال خون ایران در پایان یادآور شد: مردم ایران در صبح روز عاشورا، بیشترین مراجعه را به مراکز انتقال خون داشتند و در این ایام، پنج هزار و 105 نفر برای اولین بار خون خود را اهدا کردند.
اجتمام / 1095 ** 1776
خبرنگار : رضایی مجد **انتشار : لیلا خطیب زادهانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *