کاهش آستانه تحمل از مهم ترین عوامل بروز نزاع های فردی و اجتماعی استبه گزارش ایرنا، سرهنگ علی جمالوندی روز یکشنبه در هم اندیشی پلیس و معتمدان شهرستان آبدانان اظهار کرد: اگر فرهنگ عفو و گذشت به عنوان یکی از آموزه های مفید و موثر قرآنی در جامعه گسترش یابد، خیر و برکت آن شامل حال همه افراد و آحاد مردم می شود و صلح و سازش و حسن همجواری افزایش می یابد.
وی مشارکت مردم را مایه توسعه پایدار و حل مشکلات اشتغال دانست و افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی یکی از ساختارهای سیاسی است که بر اساس اعتقادات دینی و تعامل و مساعدت مردم برپا شده و رشد و تعالی کمی و کیفی آن نیز با همکاری و همراهی تک تک افراد جامعه امکان پذیر است.
فرمانده انتطامی آبدانان تهمت، افترا و اختلافات ملکی را مهم ترین علت دعاوی و پرونده های انتظامی دانست و یادآور شد: در اثر عدم احساس مسئولیت بزرگان و بخاطر یک اتهام زنی واهی و بی اساس در بعضی از مناطق نزاعی شکل می گیرد و جان افرادی مظلوم و بیگناه گرفته می شود و مصیبت و دشمنی عمیقی شکل می گیرد و سال های متمادی نیز اثر آن در جامعه باقی می ماند.
وی از راه اندازی شورای معتمدین با پلیس در آینده نزدیک خبر داد و اضافه کرد: بر اساس قوانبن بالادستی بخش زیادی از پرونده های اجتماعی و حقوقی بخصوص اختلافات خانوادگی قبل از ارجاء به محاکم قضایی در اختیار شورای معتمدین و پلیس قرار می گیرد تا بدور از مشکلات جانبی و اتلاف وقت مردم به صلح و سازش ختم شوند.
فرمانده انتظامی آبدانان کاهش آستانه تحمل مردم، بی تفاوتی بزرگان در قبال مشکلات مردم و مشارکت پایین اقشار مختلف با متولیان اجرایی را از دیگر مشکلات مبتلا به در شهرستان آبدانان عنوان کرد.
خبرنگار: سید حرمت الله موسوی مقدم ** انتشاردهنده: حسن کهزادیان
7174/6119انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *