سفارت ایران شایع پراکنی همسر نازنین زاغری را تکذیب کردبه گزارش روز سه شنبه ایرنا، وی گفت متأسفانه این برای اولین بار نیست که آقای رتکلیف با استناد به مطالب نادرست سعی در تهییج افکار عمومی و دست زدن به جنجال تبلیغاتی و رسانه‌ای می‌کند.
این مقام توضیح داد که واقعیت آن است که خانم زاغری در جلسه‌ای که در دادگاه برگزارشده است با توجه به اطلاعات جدیدی که مسئول پرونده به دست آورده، در خصوص برخی اقدامات غیرقانونی خود تفهیم اتهام شده است. این موارد در حال حاضر در حد اتهام است و بایستی بر اساس رویه دادگاه موردبررسی قضائی قرارگرفته و به اثبات برسند.
وی گفت: بدیهی است که خانم زاغری در دفاع از خود در برابر این اتهامات کاملاً مانند گذشته از حقوق قانونی مانند دسترسی به وکیل برخوردار است و تمامی رویه‌های معمول قانونی ازجمله بررسی کافی برای صدور حکم و در صورت صدور حکم، امکان اعمال تجدیدنظر وجود خواهد داشت.
این مقام آگاه اظهار داشت: لازم به تأکید است که ادعاهای مطرح‌شده درباره طولانی بودن دوره مجازات، صرفاً حدس و گمان آقای رتکلیف بوده و منطبق با اتهاماتی که متوجه خانم زاغری است نمی‌باشد.
وی مجدداً تأکید کرد که شرایط خانم زاغری در تهران در زندان هیچ تغییری نیافته و ایشان کماکان می‌توانند در هفته دو روز با خانواده خود ازجمله فرزندش ملاقات داشته باشد و به‌تمامی تسهیلات لازم ازجمله امکانات درمانی دسترسی دارد.
رسانه های انگلیسی امروز (سه شنبه) با انتشار گزارش هایی غیر واقع ادعا کردند که اتهامات جدیدی علیه نازنین زاغری از سوی مقامات ایران وارد شده است.
اروپام ** خبرنگار: هادی نادری **انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *