شهرداری ها به فکر درآمدهای حلال و پایدار باشندبه گزارش ایرنا مجتبی علوی مقدم روز چهارشنبه در آیین معارفه شهردار جدید کاخک با تاکید بر استفاده از ظرفیت زائران و گردشگران برای رونق درآمدهای پایدار گفت: در سال های اخیر شاهد رشد و شکوفایی مدیریت شهری هستیم که نتیجه مشارکت مردم در سرنوشت خود است.
وی گفت: توقع مردم از مسئولان وفاداری به نظام و انجام وظایف قانونی و خدمت بی منت توام با تکریم و سرعت و آسان سازی فرایند آن است.
وی جلوگیری از استفاده از رانت و خلاءهای قانونی همراه با مبارزه جدی با فساد در مدیریت شهری و شهرداری ها را مهم خواند و افزود: شهرداری از یک نهاد خدماتی صرف به یک نهاد اقتصادی، فرهنگی و خدماتی تبدیل شده است.
وی گفت: مدیران شهرداری ها و شوراها با استفاده از ظرفیت عظیم جوانان و استعدادهای آن ها و با به خدمت گرفتن آن ها در فعالیت های هدایت شده می توانند علاوه بر ایجاد مشارکت پایدار مردم، آسیب های اجتماعی را کاهش دهند.
فرماندار گناباد نیز با اشاره به ظرفیت شهر کاخک در بخش گردشگری بر تقویت زیرساخت های گردشگری کاخک تاکید کرد و افزود: پس از ثبت جهانی قنات قصبه، تحرک و پویایی خوبی در زمینه گردشگری منطقه رخ داده است.
محمدعلی نبی پور گفت: کاخک از شهرهای زیارتی استان است و آستان مقدس امامزاده محمد عابد (ع) نیز باید به عنوان قطب توسعه گردشگری مذهبی دیده شود که شهرداری و شورای شهر کاخک باید به این موضوع توجه خاصی داشته باشند.
وی گفت: با توجه به خسارتها و تبعات خشکسالی،‌ گردشگری می تواند محور اساسی توسعه و رونق اقتصادی و اشتغال زایی شهرستان باشد و در این میان گردشگری مذهبی یک ظرفیت مهم برای بسترسازی این مهم است.
در پایان این مراسم از زحمات علی افتخاری‌نسب به عنوان سرپرست شهرداری تقدیر و محسن زاده سلیم به عنوان شهردار کاخک گناباد معرفی شد.
شهر کاخک با 4600 نفر جمعیت در 24 کیلومتری مرکز شهرستان گناباد واقع است.
7545/5132
خبرنگار: فهیمه نعمتی شهری ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *