پیکرهای مطهر هشت شهید گمنام دفاع مقدس در قم تشییع شدبه گزارش ایرنا، پیکرهای پاک این شهدا به تازگی در مناطق عملیاتی شرق دجله، زبیدات، شرهانی و خیبر، تفحص شده بود و در طول مسیر تشییع، مداحان اهل بیت(ع) ندای «لبیک یا حسین، لبیک یا زینب(س) و لبیک یا مهدی(عج)» را سرداده و مردم هم نوا با آنان خانواده های شهدا را همراهی کردند.
پیکرهای مطهر این شهیدان پس از طواف گرداگرد مضجع شریف و نورانی حضرت معصومه(س) با اقامه نماز میت توسط آیت‌الله نوری همدانی از مراجع تقلید در حرم حضرت معصومه (ع) به سمت خیابان شهدا و مدرسه علمیه معصومیه تشییع شد.
از مجموع این هشت شهید گمنام، سه تن در مدرسه علمیه معصومیه با حضور قشرهای مختلف مردم به خاک سپرده شد ضمن این که پیکر 2 تن از این شهدا در شهر سلفچگان، 2 تن در دانشگاه پیام نور و پیکر یک‌ شهید نیز در آمادگاه شهید فرا شاهی قم به خاک سپرده خواهد شد.
پیکر سه شهید گمنام تدفین شده در مدرسه علمیه معصومیه مربوط به 2 شهید 23 ساله و یک شهید 17 ساله بوده که در مناطق عملیاتی شرق دجله، شرهانی و خیبر تفحض شده بودند.
پیکرهای مطهر این هشت شهید از جمع 119 شهید تازه تفحص شده دوران دوران دفاع مقدس است که در 2 ماه گذشته توسط نیروهای کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح تفحص و 10 مهرماه امسال به میهن اسلامی بازگردادنده شد.
این شهدا مربوط به عملیات‌های رمضان، کربلای 4 و تک دشمن در سال 1367 هستند.
7404/ 1175 خبرنگار: محمد زمانی راد ** انتشار: رضا علیمحمدیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *