استاندار فارس: نیازمند 10 هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل خطوط مترو شیراز هستیم



به گزارش ایرنا، اسماعیل تبادار روز یکشنبه در حاشیه بازدید از خطوط قطار شهری شیراز افزود: این طرح ها باید با تامین منابع اعتباری در مدت زمان مناسب به بهره برداری برسند.
استاندار فارس در ادامه بر استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی برای جبران کمبود اعتبارات دولتی در پروژه های کلان و مهم کلان شهر شیراز تاکید کرد.
تبادار با تاکید بر فراهم کردن تسهیلات برای بخش خصوصی و تکریم آن ها و واگذاری کارها به آن ها بر اساس دیدگاه های کارشناسی، بیان کرد: برای رسیدن به توسعه و پیشرفت راهی جز استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در کنار اعتبارات دولتی نداریم.
وی سازماندهی حمل و نقل درون شهری به ویژه مترو در کلانشهر شیراز که نقش آفرینی در بحث ترافیکی دارد را یکی از ضرورت های اساسی برشمرد گفت: تکمیل و توسعه قطار شهری یکی از اولویت های مهم مدیریت ارشد استان است که هر همکاری بر اساس نظام تحلیل هزینه-فایده به صورت کارشناسی در دستور کار قرار خواهد گرفت.
استاندار فارس با بیان این که همه مسائل مرتبط با قطار شهری باید مورد توجه قرار گیرد تا خطاها در اجرا به حداقل برسد و فضای پرنشاطی در ایستگاه ها ایجاد شود، افزود: با وجود کمبود اعتبارات، باید تلاش شود با همین تنگناها، این پروژه پیشرفت مناسبی داشته باشد.
تبادار علاوه بر خط یک قطار شهری، از مراحل ساخت و تکمیل خط دو قطار شهری شیراز نیز بازدید و در گفتگو با مدیران و مهندسان این پروژه به بررسی پیشرفت ها و مسائل پیش روی آن پرداخت.
پیش از این، خط یک مترو شیراز به طول 24.5 کیلومتر حدفاصل میدان احسان در شمال غرب شیراز و شهید دستغیب (فرودگاه) در شرق شیراز به بهره برداری رسیده است.
بنا بر اعلام شرکت قطار شهری شیراز، فاز یک خط 2 مترو شیراز حد فاصل آرامگاه سعدی تا میانرود به طول 10 کیلومتر در حال احداث است؛ طول کل مسیر این خط، 15.5 کیلومتر است.
بر این اساس و با توجه به این که عمده توسعه شهر شیراز به سمت شمال غرب بوده است، مطالعات مربوط به خط 3 مترو به طول 12 کیلومتر با هدف پوشش این مناطق به اتمام رسیده است.
6122/ 2027
خبرنگار: سارنگ عبدالهی ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفی



انتهای پیام /*










شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *