بیمارستان 96تختخوابی رودان درانتظار تکمیل کادر پزشکیبه گزارش ایرنا ، احمد محمودی روز یکشنبه در آیین تودیع ومعرفی مدیر شبکه بهداشت و درمان رودان خواستار توجه ویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در راستای تامین و تجهیز امکانات پزشکی و درمانی و جذب پزشکان عمومی و متخصص در تنها بیمارستان شهرستان رودان شد.
وی خاطر نشان کرد: بیمارستان امام علی (ع) رودان علاوه بر مردم این شهرستان به بیماران و مراجعه کنندگان از شهرستان های همجوار نیز خدمات درمانی ارائه می کند.
فرماندار رودان، با اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت، اجرای طرح تحول نظام سلامت را یکی از اقدامات مهم و ارزنده دولت یازدهم در حوزه درمان و سلامت برشمرد.
محمودی افزود: بزرگترین تحول درمانی کشور در دولت یازدهم اجرای طرح تحول نظام سلامت بود که در نوع خود بی نظیر و مزایای آن برای مردم ملموس و محسوس است.
وی ادامه داد: این طرح یکی از مهمترین اقدامهای دولت بود که علاوه بر افزایش سطح سلامت عمومی جامعه، موجب دسترسی آسان مردم به خدمات درمانی و حذف نگرانی مردم درخصوص هزینه های درمانی شد.
محمودی افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت و مزایای اجرای این طرح، شهرستان 124 هزار نفری رودان در حوزه درمانی در وضعیت مطلوب و خوبی به سر نمی برد.
وی اضافه کرد: خلأ مشوق های لازم جهت جذب پزشکان اعم از عمومی و متخصص در این شهرستان، زمینه ساز بروز مشکلاتی نظیر رویگردان بودن پزشکان از رودان شده است.
محمودی افزود: شهرستان رودان جز شهرستان های برخوردار محسوب می شود اما امکانات بهداشتی و درمانی آن در مقایسه با مناطق برخوردار، قابل قیاس نمی باشد.
وی توسعه تجهیزات و امکانات درمانی و جذب نیروی انسانی لازم اعم از پزشکان عمومی و متخصص برای ارائه خدمات مطلوب به مردم در تنها بیمارستان رودان را مهمترین خواسته و مطالبه مردم از متولیان حوزه بهداشت، درمان و سلامت برشمرد.
در این آیین از خدمات دکتر ‘غلامعلی خجندی’ تقدیر و دکتر ‘سید طاهر حسینی’ به عنوان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان معرفی و منصوب شد.
شهرستان رودان با بیش از 124 هزار نفر جمعیت در 90 کیلومتری شرق شهرستان بندرعباس ، مرکز استان هرمزگان واقع شده است.
7196 /6048
خبرنگار: طیبه رحیمی ** انتشار : خلیل تنیده

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *