مشارکت خانواده ها در حل مسایل آموزش و پرورش مورد توجه قرار گیردبه گزارش خبرنگار ایرنا، معصومه ابتکار روز سه شنبه در آیین بزرگداشت هفته پیوند انجمن اولیا و مربیان در تالار فرهنگ اظهار کرد: پیوند انجمن اولیا و مربیان نباید در حرف و شعار باقی بماند بلکه انجمن اولیا و مربیان باید زمینه ای را برای مشارکت خانواده، اظهار نظر آنان در حل مسایل آموزش و پرورش و فضایی سالم را برای گفت و گو میان مدرسه و خانواده ایجاد کند.
وی آموزش مهارت های زندگی را مهمترین چالش جوامع دانست و افزود: گاهی اوقات ندیدن مشکلات و توجه نکردن به آنها بعدها باعث می شود که این مسائل جزیی به مشکلات و آسیب های جدی و پیچیده تبدیل شود که برای حل آنها باید هزینه های بیشتری پرداخت کنیم که راه حل اصلی در این زمینه پیشگیری از این مشکلات است.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت: در حال حاضر کتاب مهارت های زندگی در پایه دهم به دانش آموزان آموزش داده می شود که به عقیده من این مهارت ها باید پیش از این پایه به دانش آموزان آموزش داده شود که انجمن اولیا و مربیان در زمینه آموزش مهارت های زندگی می تواند نقش مهمی داشته باشند.
وی با بیان اینکه الفبای زندگی کار و تلاش است، اظهار کرد: ما در عمل دانش آموزان را در معرض کار و تلاش قرار نمی دهیم و این مسائل باید در مدارس آموزش داده شود بسیاری از مدارس نظافتچی و باغبان ندارند و دانش آموزان خود در این مدارس کار می کنند، آینده کره زمین را زیاده خواهی و جاه طلبی انسان و آلودگی محیط زیست تهدید می کند که این مسایل در مدرسه باید به دانش آموزان آموزش داده شود.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با تاکید بر اهمیت حقوق شهروندی گفت: ما در عمل باید به این مباحث و مفاهیم را به دانش آموزان آموزش دهیم و آنان را از حق و حقوق خود آگاه کنیم، زمانی که کودکان از حقوق خود اطلاع نداشته باشند، دچار آسیب های مختلفی می شوند.
ابتکار با اشاره به اینکه امروز آسیب های اجتماعی فراگیر شده، افزود: ریشه آسیب ها در حوزه کودکان، خانواده و زنان ناشی از عدم آموزش و آگاهی است که آگاهی لازم باید به دانش آموزان داده شود و پیوند انجمن اولیا و مربیان و آموزش خانواده ها در مقابل با آسیب های اجتماعی موثر است.
وی اظهار کرد: حل آسیب ها ریشه در آموزش، فرهنگ و مفاهیم دینی ما دارد و ما نتوانستیم مفاهیم دینی را به درستی ترجمه و به سیاست تبدیل کنیم و متاسفانه فضایی ایجاد کردیم که فرزندان ما در ناآگاهی نمی توانند تصمیمات درستی بگیرند و در معرض تهدیدها و آسیب ها قرار می گیرند.
ابتکار با اعلام آمادگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با آموزش و پرورش در مقابله با آسیب های اجتماعی و حل مشکلات ناشی از آن گفت: در خانواده ای که تنش و خشونت باشد، نمی توانیم انتظار پرورش انسان هایی سالم داشته باشیم که براین اساس معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری لایحه امنیت زنان در برابر خشونت را ارائه کرده که این لایحه در کمیسیون لوایح قوه قضائیه پیگیری می شود و مورد حمایت ویژه است.
آیین گرامیداشت هفته پیوند انجمن اولیا و مربیان روز سه شنبه با حضور سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و جمعی از مسئولان آموزش و پرورش در تالار فرهنگ برگزار شد.
در این آیین از روسای موفق انجمن اولیا و مربیان مناطق 19 گانه شهر تهران تجلیل شد.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه جوان معبودی**انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7245//1348انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *