دلار از روند صدور روادید اربعین حذف شدبه گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مجید آقابابائی گفت: با پیگیری های وزارت کشور و وزارت امورخارجه وهمکاری دولت عراق، اخذ دلار برای صدور روادید از زائرین اربعین حسینی از روز جاری حذف و هزینه روادید به ریال توسط سفارت وکنسولگری های عراق و همچنین دفاتر موقت ١٢گانه صدور روادید دریافت می شود.
دبیر ستاد مرکزی اربعین افزود: این اقدام، زمینه ساز حذف دلار برای صدور روادید زائرین عتبات معلای عراق پس از اربعین نیز خواهد بود که با هماهنگی دو کشور و انجام مذاکرات، می توان بطور کامل مبادلات ارزی دوکشور در موضوع اخذ مبلغ روادید زائرین و وابستگی به دلار را در آن حذف کرد.
آقابابائی خاطرنشان کرد: مبلغ کل پرداختی زائرین اربعین که شامل هزینه روادید، بیمه وهلال احمر و کارمزد شرکت ها وکارگزاران می شود، یک میلیون و 995 هزار ریال می باشد که زائرین صرفا باید همین مبلغ را پرداخت کنند و از هرگونه پرداخت مازاد خودداری نمایند.
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی تاکید کرد: برای اطمینان هموطنان از اخذ روادید مطمئن، صرفا به شرکت های معتبر و دارای مجوز که قبلا اسامی آنها اعلام شده است مراجعه کنند.
سیام**3061*1449*تنظیم: میترا بلندقامتی*انتشار: امیر کاردان رادانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *