کاهش 3.2 درصدی ولادت در آذربایجان غربی/خوی صاحب کمترین میزان ولادت ثبت شدهمحمد حیرت انگیز روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در 6 ماهه نخست سال جاری 34 هزار و 114 مورد ولادت در ادارات ثبت احوال آذربایجان غربی ثبت شده است در حالی که میزان وقوع واقعه ولادت در نیمه نخست سال گذشته بیش از 35 هزار و 200 مورد بود.
وی اضافه کرد: این کاهش بیش از یکهزار موردی در ثبت ولادت در استان باید به طور ویژه ای مورد توجه قرار گیرد.
وی اظهار کرد: از این تعداد ولادت ثبت شده 17 هزار و 674 نوزاد پسر و 16 هزار و 440 نوزاد دختر بوده است.
وی اضافه کرد: نرخ ولادت در استان برابر 20.7 مورد در هر هزار نفر جمعیت است که بیشترین نرخ ولادت مربوط به شهرستان پیرانشهر با 27.3 در هزار و کمترین نرخ مربوط به شهرستان خوی 17.4 در هزار است.
مدیرکل ثبت احوال آذربایجان غربی گفت: تعداد فوت های ثبت شده در سال جاری در استان هفت هزار و 328 مورد است که از این تعداد سه هزار و 213 نفر زن و چهار هزار و 115 نفر مرد بودند.
حیرت انگیز افزود: میزان فوت در استان در مقایسه با سال گذشته 2.3 درصد افزایش داشته است.
وی اضافه کرد: نرخ فوت در این مدت برابر 4.4 مورد در هر هزار نفر جمعیت بوده که در این خصوص بیشترین نرخ فوت مربوط به شهرستان پلدشت با نرخ 5.2 در هزار و کمترین نرخ فوت مربوط به شهرستان چالدران با نرخ 3.2 در هزار است .
وی با بیان اینکه محمد و فاطمه همچنان در راس نام های محبوب در آذربایجان غربی قرار دارد گفت: پس از محمد نام های علی، امیرعلی، آیهان و ابوالفضل در اولویت انتخاب پدران و مادران برای فرزندانشان بوده است.
وی اضافه کرد: بعد از فاطمه نام های زهرا، یسنا،باران و آیلین در اولویت نام های انتخابی برای والدین بوده است.
به گزارش ایرنا، ثبت احوال مرجع اعلام موارد مربوط به چهار وقایع حیاتی شامل فوت، ولادت، ازدواج و طلاق و اسامی انتخابی برای نوزادان به شمار می رود.
آذربایجان غربی بیش از سه میلیون و 300 هزار نفر جمعیت دارد.
8137/2093 ** خبرنگار: سیده فاطمه سجادی ** انتشاردهنده: صابر چهرقانیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *