بیمه اربعین شامل تمامی زائران قانونی استبه گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، شهریار حیدری امروز- یکشنبه- با تاکید بر ضرورت و اهمیت بیمه زائرین اربعین، جزئیات قرارداد بیمه زائرین را تشریح و با بیان اینکه طرف اول بیمه، سازمان حج و زیارت به نمایندگی از زائران و طرف دوم، شرکت سهامی بیمه ایران است، افزود: سرانه هر یک از زائران بابت خدمات ارائه شده با احتساب 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده، مبلغ 16 هزار و 800 تومان است.
حیدری ادامه داد: همه زائران اربعین که به صورت فردی یا گروهی برای آنها ویزا صادر شده است و به صورت قانونی از کشور خارج می‌شوند، مشمول این قرارداد می‌شوند.
سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی اظهار داشت: مدت این پوشش بیمه ای 30 روز است که از فاصله 20 کیلومتری مرزهای خروجی ایران به سمت عراق شروع می‌شود و پس از ورود به کشور، بعد از فاصله گیری 20 کیلومتری از مرز عراق خاتمه می یابد مشروط بر اینکه مدت مذکور بیش از 30 روز نباشد.
حیدری تصریح کرد: طبق این قرارداد حادثه عبارت است از هر واقعه ناگهانی ناشی از عامل خارجی که بدون قصد زائران بیمه شده در مدت بیمه رخ می‌دهد و موجب جرح، نقص عضو، از کار افتادگی یا فوت بیمه شده می‌گردد. حوادث ناشی از اقدامات تروریستی، جنگ و درگیری های داخلی در خاک عراق مشمول پوشش های بیمه می‌شود.
سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: در این قرارداد مبلغ غرامت فوت به هر علت 300 میلیون ریال، غرامت فوت ناشی از حوادث یک میلیارد و 800 میلیون ریال، غرامت در صورت فوت ناشی از حوادث مبلغ 210 میلیون تومان، غرامت ناشی از نقص عضو یا از کارافتادگی دائم کلی یا جزئی در اثر حوادث تا سقف دو میلیارد ریال، هزینه‌های درمانی بستری و جراحی تا سقف 250 میلیون ریال و هزینه‌های درمانی سرپایی تا سقف 20 میلیون ریال در نظر گرفته شده است. مجموع تعهدات درمانی بستری و سرپائی جمعا 270 میلیون ریال می باشد.
سیام*3061**تنظیم: میترا بلندقامتی*انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *