خبر خوش بیمه ای برای رانندگان قانونمداربه گزارش یکشنبه تارنمای بیمه مرکزی، عبدالناصر همتی افزود: بر اساس این آیین نامه، حق بیمه افرادی که در سامانه راهنمایی و رانندگی نمره منفی دارند، به ازای هر نمره یک درصد و تا سقف 30 درصد افزایش می یابد و رانندگانی که رانندگی پرخطر انجام می دهند نیز مشمول اضافه نرخ می شوند.
وی افزود: در این آیین نامه گذراندن دوره های رانندگی ایمن از سوی راهنمایی و رانندگی و همچنین خرید وسیله نقلیه نو به ترتیب شامل 10و 5 درصد تخفیف حق بیمه می شود.
«این آیین نامه 11 ماده و چندین تبصره درباره تخفیف، تقسیط، تعیین نرخ حق بیمه و جرائم دارد و هدف اصلی از تصویب آن تعیین ضوابط سقف حق بیمه، تشویق به رانندگی صحیح، رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و به تبع آن کاهش تصادف و افزایش ایمنی در کشور است.
همتی گفت: یکی دیگر از ویژگی های این آیین نامه جلوگیری از حذف همه تخفیف های بیمه ای بر اثر یک تصادف است و از این پس، فقط بخشی از تخفیف ها از بین می رود.
به گزارش ایرنا و به موجب این آیین نامه، شرکت های بیمه می توانند بین50 تا 75 درصد حق بیمه را بسته به شرایطی در اقساط ششماهه دریافت کنند.
قانون جدید بیمه شخص ثالث خردادماه 1395 به صنعت بیمه کشور ابلاغ شد؛ اجرای کامل این قانون به حدود 60 آیین نامه نیازمند است که بخشی از آنها باید به تصویب هیات وزیران برسد.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام*2025*1961* تنظیم: لیلا جودی* انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *