مکان های زیارتی کربلا و نجف تحت پوشش نرم افزار «زائر»بیژن لطفی روزیکشنبه درگفت وگوبا ایرنا، اظهارکرد: این نرم افزار برای استفاده زائران عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی رونمایی می‌شود؛ تحت سیستم‌ عامل‌های اندروید و IOS0 طراحی شده و قابل استفاده در گوشی‌های تلفن همراه است.
وی با بیان این که نرم افزار زائر یک مسیریاب هوشمند است، افزود: با توجه به موقعیت مکانی زائران حسینی در جاده نجف به کربلا، مکان های ارائه انواع خدمات درمانی، اقامتی و بهداشتی را نمایش می‌دهد تا زائران برای ادامه مسیر و استفاده از انواع خدمات ارائه شده در طول مسیر پیاده روی بزرگ اربعین بتوانند به خوبی برنامه ریزی کنند.
لطفی اظهارکرد: این نرم افزار فردا دوشنبه (اول آبان) با حضور مسئولان ستاد اربعین تهران رونمایی می‌شود علاقمندان می توانند برای دانلود نرم افزار زائر از لینک www. zaerapp.ir اقدام و یا عدد 5 را به شماره 4000421 پیامک کنند.
دارندگان این نرم افزار می تواند در طول مسیر نجف تا کربلا از محل مراکز خدماتی، رفاهی و درمانی مطلع شوند همچنین این نرم افزار این امکان را به زائران می دهد، مسافت تقریبی رسیدن وی به محل مورد نظر را پیش بینی کند.
سال گذشته بیش از دو میلیون زائر ایرانی برای اربعین به عراق سفر کردند براساس پیش بینی ها امسال حدود 3 میلیون نفر از مرزهای چذابه، خسروی، مهران و شلمچه وارد عراق می شوند.
اجتمام*1724*3377
خبرنگار: سمانه زین العابدین * انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *