استقرار30 پایگاه شبانه روزی هلال احمر کرمانشاه برای خدمات رسانی به زائران اربعینمحمدرضا امیریان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا خاطرنشان کرد: بیش از 500 نفر از امدادگران، نجارتگران و سایر اعضای جمعیت هلال احمر در این پایگاه های شبانه روزی حضور خواهند داشت.
امیریان با بیان اینکه طرح ویژه خدمات رسانی به زوار اربعین حسینی (ع) از امروز (اول آبان) آغاز و تا 23 آبان ادامه پیدا می کند، افزود: جمعیت هلال احمر در موضوعات مختلف از جمله فعالیت های امداد و نجات جاده ای، اسکان اضطراری و کارهای درمانی و پزشکی آماده ارائه خدمات به زائران کربلاست.
وی همچنین از برپایی پنج اردوگاه اسکان اضطراری با تجهیزات کامل خبر داد و گفت: یک اردوگاه در شهر قصرشیرین، یک اردوگاه در مرز خسروی و سه اردوگاه نیز در مسیر قصرشیرین به خسروی برپا شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه تصریح کرد: این اردوگاه های اضطراری ظرفیت اسکان 10 هزار نفر از ازئران عتبات عالیات را دارند.
امیریان گفت: جمعیت هلال احمر کرمانشاه همچنین یک پایگاه پزشکی – درمانی نیز در شهر زینبیه عراق در 80 کیلومتری قصرشیرین که شامل سه نفر پزشک، سه نفر پرستار، سه نفر امدادگر و سه نفر تسهیل گر است، نیز دائر خواهد کرد.
امیریان افزود: برای امداد رسانی بهتر به زائران کربلای معلا در ایام اربعین امام حسین (ع) یکصد دستگاه آمبولانس و 2 فروند بالگرد نیز به کار گیری می شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمانشاه گفت: این جمعیت سال گذشته نیز خدمات زیادی را به زوار اربعین ارائه کرد و 18 پایگاه را از کنگاور تا شهر حمیل واقع در اسلام آبادغرب دایر کرد.
وی گفت: امسال با توجه به تردد زائرین از مرز خسروی نوع و حجم فعالیت ها نیز تغییر و افزایش یافته که در مجموع امیدوارم بتوانیم خدمات جامع تری را به زوار حضرت امام حسین (ع) ارائه کنیم.
گزارش رویدادهای خبری به همراه گزارش تصویری آن ها و اخبار متنوع دیگر، هر روز بر روی سایت ایرنا استان کرمانشاه ttp://www.irna.ir/kermanshah و کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام به آدرس irnakermanshah@ منتشر خواهد شد.
8066/7458 خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولویانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *