فعالیت 80 مرکز درمانی ترک اعتیاد در کهگیلویه و بویراحمدبه گزارش ایرنا، سید ناصر رضایی روز سه شنبه در جلسه شورای فرهنگی مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: روش درمان اعتیاد در مراکز اقامتی بهزیستی، روش پرهیزمدار با کمک افراد همیار است و در مراکز سرپایی ترک اعتیاد، روش درمان نگهدارنده با متادون و شربت تریاک اجرا می‌شود.
وی بیان کرد: برای ترک دخانیات نیز از روش‌های انگیزشی و تغییر در مؤلفه‌های شناختی و رفتاری و همزمان استفاده از داروهای جایگزین مثل برچسب، قرص یا آدامس نیکوتین استفاده می‌شود.
رضایی عنوان کرد: در سال گذشته 27 نفر در اثر مصرف مواد مخدر فوت کردند و از ابتدای سال جاری تاکنون 18 نفر جان خود را به همین دلیل از دست داده‌اند.
وی شناسایی روستا‌های کد دار (روستا‌هایی دارای بیشترین مصرف کننده و توزیع کننده خرده فروش و دارای کشت خشخاش و شاه دانه) را جزء اولویت برنامه کاری ستاد مبارزه با مواد مخدر استان اعلام کرد.
فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: از ابتدای امسال تاکنون 2 تن و 230 کیلوگرم مواد مخدر کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد افزایش داشته است.
سردار مهدی انصاری تصریح کرد: تاکنون یک هزار و 100 نفر دستگیر و 200 خودرو نیز توقیف شده است.
وی گفت: با ایجاد ایستگاه‌های دائمی در چهار محور اصلی استان زمینه قاچاق مواد مخدر ناامن می‌شود.
انصاری با اشاره به طرح پاکسازی شهر و روستا‌های استان گفت: 61 نفر در زمینه کشت خشخاش شناسایی شده‌اند که 57 نفر از آن‌ها دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.
فرمانده نیروی انتظامی استان از افزایش کشت شاه دانه در منازل خبر داد و اضافه کرد: ائمه جمعه، دهیاری‌ها و فرماندار‌ها در زمینه پیشگیری از مواد مخدر با نیرو‌های انتظامی و نظامی همکاری کنند.
خبرنگار: حسین خدمتی ** انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد
7531/6110انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *