ویزای 850 هزار زائر اربعین حسینی صادر شدشهریار حیدری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار عتبات ایرنا با بیان این مطلب افزود: بر اساس آخرین آمار موجود از دفاتر ثابت و موقت ثبت نام زائران اربعین حسینی در سراسر کشور، تاکنون 850 هزار ویزای متقاضیان اعزام صادر و ارایه شده است.
وی با توجه به استقبال عاشقان خاندان عصمت و طهارت برای حضور در آیین اربعین حسینی، گفت: در حالی که سال گذشته در حدود دو میلیون نفر برای حضور در آیین اربعین راهی عتبات شدند پیش بینی می شود این رقم برای سالجاری به بیش از دو و نیم میلیون نفر افزایش یابد.
وی با تاکید بر اینکه از متقاضیان حضور در آیین اربعین می خواهیم مراحل ثبت نام را به ساعات پایانی زمان مقرر موکول نکنند، اظهار داشت: در سال گذشته همچنین در حدود 170 هزار زائر خارجی از طریق مرزهای مجاز کشورمان راهی عتبات شدند که پیش بینی می شود این رقم برای سال جاری به بیش از 300 هزار نفر برسد.
حیدری با بیان اینکه تمامی امکانات موجود برای رفاه حال زائران در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: زائران اربعین حسینی بر اساس برنامه زمانبندی می توانند از چهار مرز کشور شامل شلمچه، خسروی، مهران و چذابه راهی کشور عراق شوند.
سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی با تاکید بر اینکه مرز خسروی نیز از پنجم آبان ماه جاری فعالیت خود را برای خروج زائران اربعین حسینی آغاز خواهد کرد، افزود: با توجه به هماهنگی های به عمل آمده زائران کشورهای خارجی می بایست برای حضور در آیین اربعین حسینی از خاک ایران به مرز شلمچه مراجعه کنند.
بر اساس اطلاعات و آمار موجود، سال گذشته بیش از دو میلیون نفر از هموطنانمان برای حضور راهی کشور عراق شدند که این رقم برای امسال در حدود سه میلیون نفر پیش بینی شده است.
اجتمام**1933**1569
خبرنگار: بهروز سلطانیان ** انتشار: علی حبیبی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaejانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *