دستگیری زوج خارجی هنگام خارج کردن غیرقانونی پول ایرانی در فرودگاه مشهدمحمدحسن اصولی صفار روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دستگیر شدگان از اتباع یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس و مسافر پرواز مشهد – کویت بودند که دیروز در دام پلیس فرودگاه افتادند.
وی بیان کرد: این زوج مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون ریال پول ایران را در چمدان خود مخفی و قصد خارج شاختن این مبلغ را از کشور داشتند.
اصولی صفار با بیان اینکه متهمان هم اکنون تحت قرار قانونی آزاد هستند، خاطرنشان کرد: تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.
وی بیان کرد: طبق ماده 42 قانون پولی و بانکی کشور، خروج بیش از پنج میلیون ریال پول ایران یا 10 هزار دلار ارز خارجی از کشور باید با مجوز بانک مرکزی انجام شود.
بازپرس ویژه جرائم فرودگاه بین المللی هاشمی نژاد مشهد همچنین از برخورد با عاملان ایجاد اخلال و برهم زنندگان نظم در فرودگاه خبر داد و افزود: چنانچه پروازی تاخیر داشت و مسافران با عدم پاسخگویی مسئولان پروازی مواجه شدند شکایت خود را باید به مدیریت و یا پلیس فرودگاه اعلام کنند و حق درگیر شدن با شرکتهای هواپیمایی و توهین به آنها را ندارند.
فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد بعد از فرودگاه مهرآباد تهران پر رفت و آمدترین فرودگاه کشور است که در روزهای عادی روزانه 180 پرواز و در زمان اوج مسافرتها تا 250 پرواز در روز از آن انجام می شود.
به طور میانگین سالانه بیش از 10 میلیون مسافر از طریق فرودگاه مشهد جا به جا می شوند.
خبرنگار: ندا جواهرفر ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
7505/5132انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *