برپایی موکب اربعین حسینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مرز مهرانشکراله شیرخانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرگزار ایرنا اظهار کرد: موکب اربعین حسینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با پشتیبانی حوزه وزارتی و دستگاه های تابعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، خدمات رسانی خود را به زائرین از دوازدهم آبان ماه بمدت 10 روز به صورت شبانه روزی آغاز کرده است.
وی افزود: خدمات ارائه شده در این موکب ها توزیع روزانه 200 پرس در سه وعده غذا (صبحانه، نهار و شام)، توزیع میان وعده غذایی، استقرار دستگاه های عابر بانک رفاه کارگران و بانک توسعه تعاون در مرز مهران است.
به گفته شیرخانی ویزیت پزشکان و 30 هزار بار مراجعه در مرز مهران، تجهیز یونیت دندانپزشکی، تجهیز واحدهای داروخانه و اتاق پانسمان، استقرار 2 دستگاه آمبولانس، استقرار 6 پزشک در موکب و ویزیت روزانه 400 نفر از زائران، توزیع داروی رایگان، توزیع بیش از پنجاه هزار ماسک، توزیع بروشور و کتابچه راهنمای نقشه استانی و کربلا از دیگر خدمات ارائه شده در موکب های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مرز مهران است.
همچنین برپایی چادر خیاطی برای ارائه خدمات به زائران، تهیه مستند اربعین حسینی از خدمات ارائه شده و ارسال به شبکه نسیم، توزیع بیش از هزار عدد چفیه و توزیع بیش از 500 عدد جلیقه بین زائران از دیگر خدمات این وزارت در مرز مهران است.
مرز بین المللی مهران استان ایلام و پایانه مرزی مهران در 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام طی سال های اخیر به کانون اصلی و مهم تردد زوار سوگوار حسینی تبدیل شد و نزدیک 2 میلیون زائر عزادار حسینی اربعین سال گذشته برای شرکت در آیین های سوگواری و زیارت عتبات عالیات از راه مرز بین المللی مهران به کشور عراق سفر کردند و پیش بینی می شود، این رقم در محرم و اربعین امسال افزایش یابد.
خبرنگار: لیلی خاکی**انتشاردهنده:شهریار حیدری فر
/6034/7180انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *