اقتدار ایران اسلامی را مدیون جانفشانی شهدا هستیمبه گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام غلامحسن تسخیری غروب دوشنبه در یادواره 166 شهید آستارا در مصلی این شهر افزود: رمز بقا و ماندگاری مسلمانان، گام برداشتن در مسیر ولایت است و شهدا این راه پرنور را انتخاب کرده و جاودانه شدند.
وی اضافه کرد: مسیر شهادت ادامه دارد و به برکت جانفشانی شهدایی نظیر محسن حججی، مرز دفاع از ارزش های اسلامی گسترش یافته است.
تسخیری اظهار کرد: سربلندی ما در سوریه و عراق به خاطر ایستادگی بر مواضع انقلابی امام راحل و رهبر معظم انقلاب است و هدف اصلی همه ما آزاد کردن اسلام از بند توطئه های دشمنان است.
وی با بیان اینکه دشمنان اتحاد و همدلی مردم ایران را نمی توانند از بین ببرند، تصریح کرد: سخنان رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران، باعث اتحاد مردم ما شد و صاحبان تفکرات سیاسی کشور از هر جناح و حزبی، علیه او موضع گرفتند.
تسخیری بر لزوم ترویج و نهادینه کردن فرهنگ شهادت در جامعه تاکید و اظهار کرد: رمز ثبات و بقای نظام اسلامی در گرو تحقق این اصل مهم است.
اجرای سرود توسط گروه سرود نسیم قدر، شعرخوانی قاسم صرافان و محمد رضا گلدسته از شاعران برجسته و مداحی محمد باقر منصوری از بخش های متنوع این آئین بود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و 166 شهید را به نظام جمهوری اسلامی تقدیم کرده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده:کبیری
7105 / 7124/2007انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *