2.5 میلیارد ریال نیات واقفان شیروان محقق شدبه گزارش ایرنا حجت الاسلام علی پرهیزگار پنجشنبه در جمع خبرنگاران شیروان تعداد کل موقوفات این شهرستان را 884 مورد عنوان و اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 10 مورد وقف جدید در شیروان ثبت شده است.
وی با بیان اینکه این شهرستان 61 بقاع متبرکه دارد گفت: شهرستان شیروان بیش از سه هزار رقبه دارد که بیشترین رقبات استان خراسان شمالی در شیروان است.
پرهیزگار با اشاره به اینکه امام زاده حمزه رضا(ع) واقع در شهر زیارت شیروان دومین امام زاده شاخص خراسان شمالی است افزود: اخذ 100 مورد سند مالکیت و تنظیم 380 قرارداد اجاره موقوفات در شیروان از دیگر اقدامات صورت گرفته در سال جاری بوده است.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شیروان با بیان اینکه سالانه بیش از 300 برنامه فرهنگی توسط این اداره در شیروان برگزار می شود گفت: دیدار با امام جمعه، برگزاری نمایشگاه وقف، برگزاری ایستگاه همه واقف باشیم و ویزیت رایگان بیماران خاص از جمله برنامه های هفته وقف در شیروان است.
پرهیزگار توزیع نان رایگان از محل موقوفات، همایش یاوران وقف، افتتاح پروژه دو واحدی موقوفه سه زوجی، رونمایی از ضریح جدید امام زاده عبدالرضا روستای توده از توابع بخش مرکزی، برگزاری مسابقه شعر و عکس و تجلیل از اصحاب وقف را از دیگر برنامه های این هفته ذکر کرد.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
7186/6042
خبرنگار: فاطمه مقدسی باجگیران** انتشار دهنده: سید حسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *