معاون استاندار: با فردی که به خبرنگاران همدان توهین کرد، برخورد قاطع می شودسیدسعید شاهرخی شامگاه چهارشنبه در حاشیه افتتاح دفتر خبرنگاران در فرمانداری تویسرکان، به خبرنگار ایرنا گفت: پس از شنیدن خبر برخورد ناشایست یک فرد با خبرنگاران و عکسان خبری استان بسیار ناراحت و متاثر شدم.
وی اضافه کرد: در همین چارچوب مسئول فردی که برخورد ناشایست با خبرنگاران داشته است به دفتر استانداری احضار و مکلف به برخورد جدی و بدون اغماض با فرد خاطی می شود تا از این پس شاهد چنین حرکات ناشایستی نباشیم.
شاهرخی بیان کرد: رسانه ها نقش اثر گذار و مهمی در توسعه و آبادانی کشور و استان دارند و باید از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده کرد.
سه شنبه هفته جاری چند عکاس و خبرنگار همدان برای پوشش تصویری و خبری در صحنه کاوش آثار باستانی میدان مرکزی همدان حاضر شدند که مورد بی احترامی و ضرب و شتم قرار گرفتند.
به دنبال اهانت پیمانکار این طرح به جامعه رسانه‌ای، خانه مطبوعات استان همدان در حمایت از خبرنگاران و عکاسان بیانیه ای صادر کرد.
در این بیانیه آمده است: روز سه‌شنبه هفتم آذرماه سالجاری چهار تن از عکاسان و خبرنگاران بعد از مراجعه برای تهیه خبر و عکس از اکتشافات میراث فرهنگی در میدان امام خمینی(ره) شهر همدان، با برخورد زننده پیمانکار پیاده‌ راه شهرداری روبه ‌رو شده و متاسفانه پیمانکار با تخطی از وظایف قانونی خود، اقدام به حبس خبرنگاران و عکاسان و نیز فحاشی و سیلی‌ زدن این عزیزان کرد که جای تاسف بسیار داشته و دارد.
در ادامه این بیانیه آمده است: خانه مطبوعات استان همدان ضمن محکوم کردن این عمل شنیع، وظیفه خود می‌داند از حقوق تضییع شده خبرنگاران و عکاسان در این اتفاق دفاع کرده و پیگیری قضایی لازم را انجام دهد.
این بیانیه می افزاید: خانه مطبوعات با رایزنی‌های صورت گرفته با مدیریت ارشد استان و قول مساعد استاندار همدان مبنی بر پیگیری ماجرا تا حصول نتیجه، به مدیران مرتبط به ویژه مدیریت شهرداری همدان توصیه می ‌کند تا در اسرع وقت پیگیری لازم را انجام داده و جامعه خبری استان را از نتیجه پیگیری‌ها مطلع سازند.
خانه مطبوعات استان همدان در این بیانیه می افزاید: بدیهی است هرگونه کوتاهی مدیران، مسئولان و مجموعه‌های اداری و اجرایی مربوطه در برخورد با متخلفان با واکنش متناسب جامعه رسانه استان مواجه خواهد شد.
در ادامه این بیانیه آمده است: ضروری است با توجه به اتفاق رخ داده و نیز برخی دیگر اتفاقات رخ داده برای خبرنگاران نظیر برخورد بد یکی از اعضای شورای شهر نهاوند با یکی از خبرنگاران این شهرستان، این نکته را یادآور شده که خانه مطبوعات استان همدان به عنوان یک نهاد صنفی مستقل همواره پیگیر حقوق خبرنگاران، عکاسان و جامعه رسانه استان بوده و هست.
این بیانیه می افزاید: از همین جا همه مدیران و عوامل اجرایی را به صبر و تحمل نقد و نقدپذیری دعوت کرده و از جامعه رسانه استان هم درخواست می‌شود تا با حفظ آرامش فضای سیاسی و اجتماعی استان و به دور از هیاهو پیگیر حقوق خود باشند و در این راه مطمئن باشند که خانه مطبوعات حامی همیشگی آنان خواهد بود.
7526/2090
خبرنگار: علیرضا جهانگیری**انتشار دهنده: سعید زارع کندجانیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *