همکاری های سازمان بیمه سلامت ایران و کره جنوبی گسترش می یابدبه گزارش ایرنا؛ طاهر موهبتی شامگاه جمعه در دیدار با مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کره جنوبی در سئول با اشاره به امضای تفاهم نامه بیمه سلامت ایرانیان با کره جنوبی افزود: مفاد اصلی مورد توافق در تفاهم نامه سازمان بیمه سلامت ایران با سازمان رسیدگی و ارزیابی خدمات پزشکی کره جنوبی(هیرا) بر پایه توافق قرارداد اولیه اجرایی در ماه ژانویه برای برنامه مطالعه وضعیت موجود و سنجش سطح آمادگی سازمان بیمه سلامت به منظور ارتقای سیستمی در حوزه رسیدگی الکترونیک، مدیریت نظامند خرید خدمات، پیاده سازی نظام های نظارت و ارزیابی و کنترل کیفی نوین است.
او گفت: به اشتراک گذاری اطلاعات و تجربیات در زمینه موضوعات مرتبط با بیمه سلامت و خرید خدمات سلامت (اعم از ارزیابی اسناد پزشکی، تصمیمات مربوط به استحقاق و پوشش، ارزیابی کیفیت خدمات، و نظارت بر مصرف دارو)، به ویژه با تمرکز روی نظام های مبتنی بر فناوری اطلاعات از جمله مفاد این قرار داد است.
به گفته وی همکاری بین متخصصین برای به اشتراک گذاری دانش فنی و آموزش های تخصصی در حوزه مدیریت بیمه سلامت و همکاری دو طرفه در راستای انجام تحقیقات سازمانی روی مدیریت تغییر، مدیریت پیاده سازی و ارزیابی برون ده نظام بیمه از دیگر مفاد اصلی این تفاهم نامه است.
او ضمن تشریح کارکرد بیمه در نظام سلامت ، نقش بیمه در تعادل عرضه و تقاضا را کلیدی دانست و در ادامه تجارب ایران در تحقق پوشش همگانی خدمات سلامت و همچنین نقش بیمه سلامت در طرح تحول سلامت ایران را تبیین کرد.
‘کیم سونگ تایک’ مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کره جنوبی نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور همتای ایرانی در کشورش و استقبال از تداوم تعاملات دو کشور به تشریح ساختار بیمه ( NHIS ) و سازمان رسیدگی و ارزیابی خدمات سلامت ( HIRA ) در نظام بهداشت و رفاه کره جنوبی پرداخت.
او با اشاره به اصلاحات اساسی در تجمیع صندوق های متعدد بیمه ای و زیرساختهای الکترونیکی گفت: این دو موضوع باعث تحول بزرگ در جهت توسعه رفاه عمومی و کاهش هزینه های درمانی کشور کره جنوبی شده است.
سفر وزیر بهداشت و هیات همراه به کره جنوبی شامگاه چهارشنبه آغاز شد و تا فردا شنبه ادامه دارد.
در این سفر هیاتی از وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی دکتر قاضی زاده هاشمی را همراهی می کنند.
شرکت در نشست همکاری های بهداشتی و پزشکی، بازدید از بیمارستان های یونسه ای و بیمارستان ملی سئول، ملاقات با وزیر بهداشت کره جنوبی و بازدید از نمایشگاه تولیدات پزشکی سامسونگ از جمله برنامه های سفر سه روزه وزیر بهداشت به کره جنوبی است.
**آساق**1904**3404**انتشار: محسن اسماعیلیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *