نخستین پرداخت از سوی دولت برای کمک به زلزله زدگان تخصیص یافتبه گزارش ایرنا، علیرضا رزم حسینی شامگاه شنبه در ستاد مدیریت بحران استان کرمان با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: با توجه به تصویب ستاد مدیریت بحران استان کرمان برای ساخت چهار هزار کانکس بحران، بخشی از اعتبارات مورد نیاز پرداخت شده و بزودی کار ساخت این کانکس ها آغاز می شود.
وی تاکید کرد: برنامه ما این است که کانکس ها را پس از بروز حوادث تحویل داده و بعد از آن نیز بر اساس بارکدهای نصب شده بر روی آنها، این کانکس ها را از مردم تحویل می گیریم تا در زمان بحران های بعدی بتوان از آنها استفاده کرد.
وی در ادامه سخنان خود گفت: آقای نوبخت با وجود گرفتاری که درباره بررسی بودجه داشت، در اسرع وقت به استان کرمان سفر و از مناطق زلزله زده جور و شهرستان کوهبنان بازدید کرد است.
وی با تاکید بر اینکه در 22 روز گذشته استان کرمان زلزله های شدیدی را تجربه کرده است گفت: از دهم آذرماه تاکنون یک هزار و 350 پس لرزه را در شهرستان راور و کوهبنان تجربه کرده ایم.
وی گفت: ستاد بحران در 22 روز اخیر در آماده باش کامل بوده است و اعضای ستاد بموقع کارهای لازم را انجام داده اند.
رزم حسینی با بیان اینکه زمین لرزه شهرستان راور به دلیل نوسازی های انجام شده، خسارت جانی نداشت عنوان کرد: خسارات وارده شده از زلزله در کوهبنان بیشتر از شهرستان راور است.
وی یادآور شد: در 100 سال اخیر بالغ بر 126 هزار نفر در سطح کشور در زلزله جان خود را از دست داده اند که 34 درصد جان باختگان مربوط به استان کرمان بوده است.
استاندار کرمان خاطرنشان کرد: هفت گسل فعال در استان کرمان وجود دارد و ما در این استان با زلزله زندگی می کنیم لذا باید پیش بینی های لازم درباره پیشگیری و کمک به آسیب دیدگان را داشته باشیم.
وی گفت: برآورد خسارت کوهبنان در حوزه های مسکونی، انتظامی، اداری، مدارس و غیره آغاز شده و تا چهار روز آینده برآورد کامل شده و به مرکز کشور ارسال می شود.
وی ادامه داد: دفتربازسازی واحدهای مسکونی در شهرستان راور کار خود را آغاز کرده است.
معاون وزیر کشور و رئیس ستاد مدیریت بحران کشورو رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی امروز (شنبه) وارد استان کرمان شدند.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی کشور پس از استقبال در فرودگاه بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی کرمان، به اتفاق استاندار کرمان، رئیس مجمع نمایندگان استان و جمعی از مسئولان استان کرمان به شهرستان کوهبنان سفر کرد.
نوبخت در این سفر ضمن بازدید از خسارات وارده به مناطق زلزله زده و اسکان موقت مردم و گفت و گوی صمیمی با آنها، به کمپ ‌های امدادی جمعیت هلال احمر سرکشی کرد و روند امدادرسانی به مردم زلزله زده از جمله توزیع بیش از 450 دستگاه چادر امدادی را مورد بررسی قرار داد.
زمین لرزه ای با بزرگی 5.2 ریشتر 30 آذر سال جاری روستای جور در شهرستان کوهبنان را لرزاند.
خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
7440/3029انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *